Legends across Europe – Rumunsko

🙂 Setkání zbojníka Ondráše s Jánošíkem, Drákulou a Baziliškem  🙂

Legends across Europe

První Erasmus plus mobilita je tady (2.4.-7.4.2017) Havířov, Martin, Falticeni, Puck

Konečně nastal ten den, kdy se náš Erasmus  tým vydal na první, kompletní setkání  s projektovými partnery a studenty v Rumunsku. Tomuto setkání předcházelo spoustu práce.

Koordinátor projektu, Mgr. Dalimil Šebesta, vytvořil projektový blog, kde najdete o našem projektu Legends across Europe úplně všechno a hlavně projektové výstupy všech týmů. Blog je pravidelně aktualizován.

Na začátku se lídři projektu setkali v Londýně, kde projednali všechny náležitosti týkající se spolupráce a mobilit. Bohužel, naše partnerská škola v Londýně nebyla schopná splnit požadavky projektové nadace a opustila nás.

Pak jsme se všichni začali seznamovat a komunikovat prostřednictvím sociálních sítí, zdokonalili si angličtinu v rámci týdne aktivní komunikace Speak up  s rodilými mluvčími viz http://gkh1.cz/2016/10/18/speak-up/, vytvořili pár zajímavých prezentací a videí o naší škole, městě a legendách viz https://mythslegendsblog.wordpress.com/this-is-me-making-friends-102016/.

První projektový semestr jsme ukončili Art workshopem  s paní profesorkou Nogovou, která je autorkou projektového loga.

https://mythslegendsblog.wordpress.com/2017/02/20/art-workshop-some-ideas-for-your-lessons/

Výsledky workshopu najdete na blogu a některé významné legendy krášlí i zdi naší školy ( 1.patro a učebnu VV.)

Druhý semestr je tzv. mobilitní. Všichni jsme se začali připravovat na první mobilitu v Rumunsku a 2. 4. 2017 v raných ranních hodinách se vydali na sedmnáctihodinovou cestu za „legendami skrz naskrz Evropou“.

V partnerské škole ve Falticeni nás přivítali chlebem a solí a všichni jsme se s radostí pustili do práce.

Náš studentský tým (Kateřina Bouchalová, Michaela Budínská, Jakub Mráz, Gabka Želonková) připravil krátké video o první mobilitě viz https://www.youtube.com/watch?v=TtTkpuq7KrY&feature=youtu.be.

Děkujeme Kačce za dokumentaci (You Know) a ostatním za skvělé ztvárnění „hlavních rolí“.  Všichni členové týmu se toho hodně dozvěděli, vyměnili si zkušenosti, skvěle reprezentovali naši školu a zemi a navázali možná i celoživotní přátelství.

Takže další Oskary dostávají: Natálie Klimšová, Hanka Štefanská a Dorota Tomášková.

Zatím za vedlejší role děkujeme: Mgr. Šárce Nogové, Mgr. Dobruši Fajkusové, Mgr. Dagmar Mrázové za velice chutné linecké smajlíky pro studenty, Natálii Hajnové, Agnés Tabáškové, Kláře Kozlové, Natálii Schwachulové, Báře Gavendové, Kláře Nierostkové, Kláře Stolinské a Alex Vonsíkové.

Nejvyšší ocenění za výjimečnou celoprojektovou roli získává pan profesor Dalimil Šebesta.

Autor: Mgr. Jana Tabášková.

Foto viz fotogalerie.

 

Nashledanou na Slovensku . Dovidenia na Slovensku.  See you in Slovakia.     La revedere de la Slovace.   Do zobaczenia na Słowackiej