Adaptační kurz Primy

Ve dnech 6.9.2018 – 7.9.2018 proběhl adaptační kurz třídy Prima za doprovodu vedoucího kurzu pana učitele Adama Supíka a třídní učitelky Alexandry Bouchalové.

Sešli jsme se ve čtvrtek všichni v plném počtu na havířovském nádraží a vyrazili na cestu, která sice probíhala s několika přestupy a náhradní autobusovou dopravou, ale myslím, že to nikomu nijak zvlášť nevadilo, protože i tak cesta ubíhala rychle, svítilo sluníčko a všichni už byli zvědaví, co nás na adapťáku čeká.

Po cestě do rekreačního střediska  Beskydský H-resort, kde jsme byli ubytováni, si primánci vyzkoušeli práci ve skupinách, společně splnili několik úkolů, které se pak vyhodnotily a ti nejlepší dostali na konci kurzu malou odměnu. Po výborném obědě se všichni účastníci kurzu zapojili do dalšího programu (chvíli dokonce za přítomnosti TV Polar), který trval až do večerních hodin. Cílem programu bylo lépe se poznat, získat nové kamarády a zároveň si užít nádherného prostředí beskydských hor včetně velmi dobře vybaveného zázemí střediska. Druhý den dopoledne jsme opět pokračovali v programu, no a po obědě směr nádraží a hurá domů.

Myslím, že kurz zcela splnil svůj účel, a že se všem účastníkům líbil. Noví primáni se ukázali jako bezva partička, ve které je spoustu sportovců, milovníků umění a  domácích zvířátek a dětí s mnoha dalšími zájmy.  Fajn lidi, pestrý program, krásné počasí, beskydská příroda, velmi dobrá úroveň ubytování, stravy a vybavení střediska – to jsou ingredience, které v kurzu nechyběly a díky nim hodnotím tento adapťák jako velmi povedený 🙂

Za mě a moje primány patří poděkování metodikům prevence Adamu Supíkovi a Danielu Gwóźdźovi, kteří celou akci zajišťovali.

Více foto viz fotogalerie.

A kdo se chce pobavit, tak mrkněte na Polar (cca 10. minuta záznamu).

Třídní BoA.