Chemiklání 2021

Rok se s rokem sešel a naši žáci se 5. února 2021 opět zúčastnili soutěže Chemiklání. Tato týmová soutěž pro středoškoláky zajímající se o chemii, je pořádaná Fakultou chemicko-technologickou Univerzity Pardubice a studentským spolkem Alumni scientiae bohemicae pod záštitou MŠMT. V rámci soutěže probíhá jen celostátní kolo v Pardubicích a hlavními cenami jsou stipendia na chemické obory Univerzity Pardubice.

Vzhledem k současné situaci probíhal letošní 6. ročník online formou. Organizátoři, v čele s Janem Hrubešem, však nic nepodcenili, a tak vše proběhlo hladce.

Za naši školu se letos soutěže v hlavní kategorii A zúčastnili Tobiáš Jícha (5G), Eliška Polánková (3.A), Martin Beckovský (7G), Barbora Gavendová (8G) a Petr Šulc (8G). Naši žáci se během dvou hodin samotné soutěže nad chemickými úkoly řádně zapotili a nakonec se, v konkurenci 39-ti týmů z České i Slovenské republiky, umístili na pěkném 20. místě 😊.

K umístění jim tímto gratuluji a přeji, nejen jim, ale i dalším našim žákům, účastnícím se rozličných soutěží, mnoho úspěchů i v další kláních.

Mgr. Barbora Vicianová