Erasmus Day

1. červen je Mezinárodní den dětí. V roce 1925 napadlo právě 1. června účastníky Světové konference pro blaho dětí v Ženevě, aby měly děti svůj mezinárodní svátek. Co bylo dál?

Ve stejný den probíhal v San Francisku festival dračích lodí. Tam čínský konzul pozval mnoho čínských sirotků, aby upozornil na velký problém: mnoho dětí opravdu nežije v blahobytu.

Masové zabíjení žen a dětí během druhé světové války vyburcovalo členky Mezinárodní demokratické federace žen, aby myšlenku mezinárodního svátku dětí konečně uvedly v život. A tak se 1. června 1950 poprvé slavilo, a to hned v padesáti zemích světa.

Tehdy byl svátek oficiálně uznán i u nás, i když například v období první republiky se „dny dětí“ slavily také. Dnes Mezinárodní den dětí slaví asi 150 zemí světa.

Tradice nám bohužel  nějak mizí, studenti zapomínají na Den učitelů, učitelé na Den dětí  a v Den studentstva je státní svátek 🙂

Náš Erasmus tým se to  rozhodl  změnit a patřičně Den dětí oslavit.  Strávili jsme kreativní dopoledne plné kvízů, vyprávění, hudby, zpěvu a malování. Největší radost měli asi naší nejmladší studenti, kteří místo učení mohli strávit dopoledne  na art workshopu, kde se snažili vytvořit ty nejúžasnější mytické a legendární postavy. Starší studenti jim připravili  sladké překvapení v podobě domácích muffinů a body paintingu . Děkujeme Kláře a Natce za muffiny  a všem účastníkům Erasmus Day za skvělou náladu.

Mrkněte na ukázku práce projektového týmu kamera.

Foto viz fotogalerie.

Autor: Mgr. Jana Tabášková