Fyziklání online 2020

Fyziklání online je – jak napovídá název – soupeření fyzikálních nadějí doslova z celého světa, které i v normálních časech probíhá „vzdáleným přístupem“. To umožňuje sestavit maximálně pětičlenné týmy středoškoláků jak z jedné školy, tak třeba z pěti škol pěti kontinentů.

První variantu zvolili Hanka Rusinová, Martin Beckovský, Vojtěch Smola, Jan Holuša (všichni septima) a Rostislav Vrána (3.A) a vytvořili tým GYMKOM UNLEASHED zařazený do kategorie B (zjednodušeně řečeno nejstarší – promiň, Hanko – nematuranti). V „béčku“ bylo přihlášeno 215 týmů.

Naopak Robert Gemrot z oktávy soutěžil i letos v týmu Holub Pitomý, jehož základ vytvořil již před pár léty. Tito nejstarší středoškoláci byli v kategorii A (celkem 155 týmů).

Soutěž začala ve středu 25. 11. 2020 v 17:00 a trvala přesně tři hodiny. Bylo hodně napínavé sledovat, jak se měnilo pořadí s časem. Například po hodině byl GYMKOM na 14. místě celkem a 2. v ČR. Holub byl 8., v ČR 2. Po 1,5 h klesl Holub na 29. místo, v ČR byl 5. Gymkom byl 22., v ČR 7.

40 minut před koncem byl Holub Pitomý 23. ve světě a 4. v ČR. GYMKOM byl 28. ve světě, 6. v České republice a nejlepší v okrese 😊

Netrpělivě jsme čekali na čas 20:00, kdy soutěž skončila a vlastně ještě i pár minut poté, než se dopočetly body za poslední odevzdané úlohy. Technickou chybou na straně pořadatele se ale příjem řešení zkrátil o 15 sekund.

Dopadlo to – jako vždy – pro studenty GKH velmi lichotivě:

Robert Gemrot a jeho Holub Pitomý obsadil v kategorii A 26. místo ve světě a třetí místo v České republice.

GYMKOM UNLEASHED ve složení Hanka Rusinová, Martin Beckovský, Vojtěch Smola, Jan Holuša a Rostislav Vrána vypočítal krásné 32. místo ve světě a 9. místo v České republice v kategorii B.

Navíc GYMKOM byl z Moravskoslezského kraje suverénně nejlepší!

Vážení, před všemi klobouk dolů!