Historický úspěch mladých basketbalistek GKH

Dne 28.11.2019 se sedmičlenné družstvo složené ze studentek našeho gymnázia a pana trenéra Gwóźdźa vydalo na basketbalový turnaj do Nového Jičína. Vstávání v 5 hodin ráno nebylo příliš příjemné, ale nakonec již v autobuse panovala skvělá nálada. Jízda sice připomínala natáčení 9. dílu filmu Rychle a zběsile, ale všichni jsme ji naštěstí ve zdraví přežili. Po příjezdu do Nového Jičína jsme se občerstvili a vydali se na halu. Když jsme však dorazili na místo konání, zjistili jsme, že nikdo z tamějších zaměstnanců nemá sebemenší tušení o tom, že by se měl nějaký turnaj konat. V tu chvíli jsme si uvědomili, že zřejmě došlo k menšímu nedorozumění. Zjistili jsme totiž, že se turnaj koná v Příboru. A tak jsme se opět sbalili a vydali se na cestu do Příboru. Měli jsme menší skluz, ale naštěstí jsme nezmeškali ani jeden zápas.
Všechna utkání jsme tvrdě vybojovaly, utrpěly jsme pouze jednu těsnou porážku v zápase s Ostravou.
Nakonec však rozhodla minitabulka a postupujícím týmem byl ten náš. Po celý turnaj nás provázelo napětí a nekontrolovatelné emoce. Díky tomuto vítězství jsme postoupily do kvalifikace na národní finále, která se bude konat v únoru v Novém Jičíně.

Z turnaje jsme se vraceli s úsměvem na rtu a spoustou skvělých vzpomínek. Naším nejlepším fanouškem byl pan Gwóźdź, který nám věřil a podporoval nás i ve chvílích, kdy jsme si myslely, že je všechno ztracené. A za to bychom mu chtěly všechny moc poděkovat. Zároveň patří velké díky všem členkám našeho týmu za bojovnost a nasazení.

Složení týmu: Johana Križanová (8.G), Barbora Snopková (3.A), Jana Lipková (3.A), Denisa Illeková (2.A), Stela Vajglová (6.G), Natálie Grobelná (6.G), Ellen Kokošková (6.G)

 

Natálie Grobelná a Ellen Kokošková (6.G)