Kontinentální pohár v atletice 2018

Byli jsme u toho, vyhráli jsme!

Kontinentální pohár v Ostravě byl největší atletickou soutěží v historii ČR. Ve dnech 8-9. září se zde setkali nejlepší atleti z celého světa, kde reprezentovali své kontinenty. V rámci tohoto svátku atletiky se také uskutečnil finálový závod středních škol v běhu na 4 x 400 metrů. Naše škola reprezentovala a povzbuzovala tým Ameriky.

Do Ostravy se vydalo mnoho studentů z našeho gymnázia, aby sledovali špičkovou atletiku a zároveň podpořili školní štafetové družstvo. Štafeta ve složení Ondřej Nowak, Kryštof Šebesta, Adam Jež a Václav Waloszek se po zaslouženém vítězství v kvalifikačním závodě probojovala do superfinále, pro které byly vytvořeny dvě smíšené štafety chlapců a dívek. Ambice byly vysoké, k medailím měla našim klukům pomoci děvčata z Frýdku-Místku.

Zatímco fanoušci čekali na tribunách, závodníci se připravovali na rozcvičovacím stadionu. Již zde naši mladí atleti zažili neskutečnou atmosféru, neboť se při rozcvičování mohli potkat se světovými rekordmany, mistry světa a olympijskými vítězi.

I přes velkou nervozitu doběhly obě naše štafety do cíle na vynikajícím 2. a 7. místě a po sečtení časů získaly bronzové medaile. Předal jim je Mike Powell – světový rekordman ve skoku dalekém, legenda světové atletiky. Byl to neuvěřitelný zážitek, na který jen tak nezapomeneme.

Děkujeme všem, kteří podpořili naši štafetu a přijeli fandit týmu Ameriky! – A fandili jste moc dobře, v celkovém hodnocení letošního ročníku Kontinentálního poháru tým „Americas“ zvítězil!

za školní štafetu Václav Waloszek