Mezinárodní projektové setkání v Londýně

ERASMUS+

Na počátku listopadu 2016 se uskutečnilo první mezinárodní setkání koordinátorů projektu Legends Across Europe v sídle naší partnerské školy Mulberry School for Girls ve východní části Londýna. Stejně jako v minulém projektu je i tato škola umístěna ve čtvrti obývané převážně muslimskou komunitou. Rozdíl je jen v tom, že zde studují pouze dívky, jedná se o školu pro přibližně 1400 dětí z různých sociálních vrstev. Jedním z jejich hlavních cílů je, aby se mladé ženy mohly plně integrovat do společnosti a mít rovné příležitosti nejen na trhu práce. Zapojují se do mnoha projektů a tím největším byl nejspíš Let Girls Learn vedený první dámou USA Michelle Obama, která do školy v tomto roce dokonce přijela a přednesla svů projev. 20 dívek a 5 učitelů bylo pak pozváno do Bílého domu na návštěvu.

Během našeho pobytu jsme se poprvé osobně setkali s našimi novými partnery z Rumunska, ty ostatní už známe. Diskutovali jsme o detailech projektu, domlouvali termín příštích setkání, plánovali následující aktivity a výstupy. První z nich již studenti zapojení do projektu vytvořili a na blogu www.mythslegendsblog.wordpress.com si je můžete prohlédnout. Představují v nich svou školu, město a kraj svým kamarádům z partnerských škol formou prezentací nebo krátkých videonahrávek.

Jsme rádi, že díky programu Erasmus+ můžeme na projektu pracovat a těšíme se na první projektové setkání v dubnu 2017 Rumunsku ve městě Suceava, kde se nachází naše nová partnerská škola.

Foto viz fotogalerie.

Autor: Mgr. Dalimil Šebesta