Naši studenti mezi oceněnými havířovskými osobnostmi

V úterý 6. března 2018 byly v Kulturním domě Leoše Janáčka vyhlášeny a oceněny osobnosti města Havířova v kulturní, sportovní, sociální a zdravotní oblasti a v oblasti společensky prospěšných aktivit za rok 2017. Vyvrcholením večera bylo předání Ceny města Havířova.

Velmi si považujeme toho, že mezi vyznamenanými byli i naši studenti. V oblasti kultury v kategorii „Talent“ převzali ocenění z rukou primátorky města a její náměstkyně pro sociální rozvoj žáci oktávy Josef Štefl, Filip Novák a Šimon Karch za obohacení kulturního života ve městě a propagaci města v rámci kraje.  Ve spolupráci s „otcem“ celého projektu filmových studentských festivalů, prof. Davidem Polákem, uspořádali jeho 3. ročník, který zaujal svou úrovní, organizací, počtem a kvalitou soutěžních snímků, odborností poroty, návštěvností…

Tím však zastoupení naší školy mezi vyhodnocenými nekončilo, neboť v oblasti sportu v kategorii „Junioři“ obdržela ocenění současná nejlepší česká sportovní lezkyně Eliška Adamovská (sexta), členka TJ Baník Karviná, za reprezentaci na republikových, evropských i světových soutěžích.