Proběhl adaptační kurz primy

Kunčice pod Ondřejníkem 6. – 7. 9. 2016

V úterních ranních hodinách 6. 9. 2016 se sešla třída prima v doprovodu paní učitelky Fajkusové na vlakovém nádraží v Havířově, aby se vydala na adaptační kurz. I když primě počasí zrovna 2x nepřálo, všichni byli v dobré náladě a nikdo si adapťák nenechal ujít. Sice se před nástupem do vlaku nikdo do seznamování moc nehrnul, ale už při příjezdu začalo být veselo.

Cesta na ubytování netrvala zrovna dlouho, ale s těžkými batohy se to zdálo jako celá věčnost. I když bylo ubytování kapku skromnější, účelům to zcela postačilo. Jako první se žáci ubytovali ve skupinkách po pěti, poté byla pauza na oběd a pak už začal program. Program vymýšlel pan učitel Adam Supík, Daniel Gwóźdź a pomáhala paní učitelka Dobruše Fajkusová.

Většinou žáci trávili čas ve velké společenské místnosti se spoustou židlí. Hrálo se zde hodně seznamovacích her a podle žáků byla ze všech nejlepší hra Místa si vymění … Princip hry byl takovýto: žáci seděli na židlích, které byly seřazené do kruhu, a kdokoliv mohl říct: „Místa si vymění například ti, co se těšili na adaptační kurz.“ Ten, kdo se těšil, se postavil a vyměnil si místo s někým dalším. Na adaptačním kurzu padla hláška: koňský salám, která se okamžitě chytla, a myslím si, že si ji většina bude pamatovat ještě dlouho. K této hlášce se dostalo při představovací hře, kdy se žáci rozdělili na jedničky a dvojky, přičemž 1 představovala osobnost 2. Tato hra byla rozdělená na 3 části. V první části se představovalo, v druhé představovaný mohl něco doplnit a ve třetí mohli ostatní žáci pokládat různé otázky, no a jeden nejmenovaný žák se zeptal: „Máš rád koňský salám?“  A tak nějak to vzniklo. Hry si tedy každý užil. Ale jeden žák bohužel musel už 1. den, těsně před spaním, odjet, jelikož se mu udělalo špatně.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Žáci měli večeři, snídani a oběd. K večeři byly řízky, které i když byly výborné, tak slávu nezažily, jelikož každý si dovezl na oběd „kuřízky“. No ale jídlo bylo prostě výborné.

A když měli žáci volný čas? Tak byli na kolotoči před ubytovnou a točili se tak rychle, že se ještě 5 minut poté motali. No každopádně si to všichni užili a už se nemůžou dočkat na další společný výlet.

Autoři: Jasmína Michálková a Štěpán Mazurek z primy