Projekt Emise sklízel opět úspěch

Ve čtvrtek 30. března jsme se zúčastnili 9. ročníku žákovské konference „Prezentace badatelských projektů EVVO“ pod záštitou náměstka hejtmana Moravskoslezského kraje Mgr. Stanislava Folwarczneho. Akce se konala v Ostravě Vítkovicích ve Velkém světě techniky.

Své projekty zde prezentovalo 19 škol z Moravskoslezského kraje. Některé byly na velmi vysoké úrovni, jiné trochu pokulhávaly jak přednesem, tak obsahem a zaměřením. Ačkoliv pořadatelé na úvod zdůrazňovali, že se nejedná o soutěž, nakonec vybrali náš projekt „Monitoring kvality ovzduší pomocí pasivního vzorkovače“, který prezentoval Daniel Mik jako ukázkový. Na konci roku 2017 jej předneseme ještě jednou na celostátním kole v Praze. Všichni zúčastnění si domů odnesli ceny jako poukázku na knihy, drobné dárky od města a pamětní listy.

Po dopoledním programu následoval oběd a hned potom Vědecká show Dr. Michael G. S. Londesborougha, který nás oslnil svou kreativitou a nápaditostí.

Byla to další skvělá zkušenost, jde vidět, že když se na něco jako studenti zaměříme, můžeme to dotáhnout daleko. Znovu děkujeme všem, kteří se účastnili jak sběru dat, tak jejich zpracování. Naše práce sklízí ovoce!

V odkazu se můžete podívat na reportáž z konference televize Polar, kde Daniel Mik znovu mluvil o našem projektu a představil i brožuru, kterou jsme na základě dat zpracovali a vydali s finanční podporou města Havířova.

https://polar.cz/porady/chytry-region/chytry-region-06-04-2017-17-14

evvo3 evvo6

Autorky: Magda Firlová, Monika Bouchalová, foto Agnés Tabášková