Erasmus+ “EDGE”

Koordinátor: Mgr. Dalimil Šebesta

 

Po úspěšné spolupráci se školami z Polska, Slovenska a Rumunska na dvouletém projektu „Legends Across Europe“ pokračujeme od 1. září 2018 v dalším projektu se stejnými organizacemi a jedním nováčkem z jihu Španělska kousek od města Sevilla. Jeho název je „EDGE“ a tvoří ho počáteční písmena anglických slov Equality, Diversity, Gender a Education, což jsou témata práce na dalších 24 měsíců: rovnoprávnost, rozmanitost, genderové otázky a vzdělávání v této oblasti.

Hlavním cílem projektu je zkoumat, studovat, porovnávat a pochopit problematiku (ne)rovnoprávnosti mezi muži a ženami, zabývat se diskriminací ve škole i na pracovišti, rasovými problémy a to zejména z historického pohledu ve srovnání se současným stavem v jednotlivých partnerských zemích. Chceme tak narušit předsudky a zároveň vybudovat nové vztahy mezi mladými lidmi v Evropě tím, že zlepšíme jejich kulturně-historické povědomí s důrazem na tradice, kulturní dědictví a historii.

Studenti nebudou jen teoreticky pracovat vytvářením prezentací, videí a dokumentů, ale také mají šanci poznat své zahraniční spolužáky a jejich školu během týdenních studijních návštěv ve Španělsku, Slovensku, Rumunsku a Polsku.

Více informací a program práce najdete na blogu projektu a na Twinspace projektu.

Rádi přivítáme nové členy z řad studentů do našeho projektového týmu. Je potřeba mít dobrou znalost angličtiny, být spolehlivý a dochvilný, ochotný věnovat svůj volný čas práci na projektových výstupech. Odměnou vám budou nové vědomosti, zkušenosti s prací v týmu a zajímaví zahraniční přátelé, se kterými budete možná v kontaktu i mimo rámec projektu.

11/2018: První projektová schůzka ve Španělsku.

Článek o pobytu v Andalusii v Radničních Listech a fotogalerie.

04/2019: Druhá projektová schůzka v České republice.

Reportáž TV POLAR o setkání partnerů v Havířově a fotogalerie.

09/2019: Třetí projektová schůzka na Slovensku.

Jak jsme si užili pobyt na Slovensku? Podívejte se do fotogalerie.

03/2021: Poslední dvě projektové schůzky v Rumunsku a v Polsku neproběhly z důvodu uzavření škol. Místo cesty do Rumunska, která byla několikrát přesunuta, jsme nakonec byli nuceni zorganizovat mobilitu virtuálně v prostředí MS Teams na konci března 2021.

Zprávu z akce najdete ZDE. Více informací pak najdete na Twinspace.

06/2021: Závěrečná mobilita v Pucku na severu Polska díky uvolnění cestovních restrikcí proběhla na přelomu května a června 2021. Tříletý projekt jsme tam shrnuli, vyhodnotili, vytvořili Manuál dobré praxe a užili si nádherné počasí na pobřeží Baltu. Detaily z mobility si přečtěte v článku na webu školy v sekci Aktuality. Fotogalerii najdete ZDE.