R. Gemrot v celostátním kole v programování a stříbrný v MS kraji

Jednou z částí Matematické olympiády je kategorie P. Na rozdíl od kategorií A, B a C, které rozdělují soutěžící podle studijního ročníku, v “péčku” se setkávají zájemci o programování bez ohledu na věk. I v této oblasti má naše gymnázium velmi úspěšného zástupce.

Robert Gemrot ze septimy dokázal v tomto školním roce postoupit do krajského kola Matematické olympiády v kategorii A, vyhrál krajské kolo Fyzikální olympiády kategorie A a poté se stal úspěšným řešitelem celostátního kola. Po zrušení většiny soutěží z důvodu vyhlášení nouzového stavu v ČR dokázali organizátoří některých olympiád přejít na on-line formu, např. krajské kolo Fyzikální olympiády kat. BCD – i v něm Robert exceloval.

Výsledky MO kategorie P (programování) jsou již také k dipozici. V krajském kole skončil Robert na 2. místě a postoupil spolu s vítězem do celostátního kola, ve kterém nakonec skončil na vynikajícím 23. místě!

Roberte, blahopřejeme k dalšímu a zdaleka ne poslednímu úspěchu! Brzo totiž budou k dispozici i výsledky krajského kola Astronomické olympiády a Estonské (!) astronomické olympiády.