Třetí ročník Festivalu studentských filmů je tady!

Na středních školách je spousta žáků, kteří nezpívají, nehrají na hudební nástroje, ba dokonce ani nesportují a zdánlivě se neangažují ani nikde jinde. A přece se někteří z těchto studentů projevují i jinak. Navzdory očekávání se chytré telefony mohou v rukou současných středoškoláků proměnit v užitečný nástroj, jejž někteří z nich využijí pro natočení vlastních amatérských filmů. Činnost těchto studentů je dnes vlastně přehlížena, přestože není o nic méně významná, než jiné. Právě pro ně je zde FSF – Festival studentských filmů!

V prvním ročníku určeném pouze pro studenty havířovského Dolního gymplu jsme neměli velká očekávání. K našemu překvapení se ale z jediné školy sešlo jedenáct filmů a diváci finálového promítání byli z večera nadšeni. Rok na to se popularita FSF ještě zvýšila a rozhodli jsme se proto v našem úsilí vytrvat. V rámci aktuálně probíhajícího třetího ročníku jsme oslovili i všechny střední školy v Moravskoslezském kraji.

Pokud se tedy řadíte ke studentům se zájmem o amatérský film, neváhejte se přihlásit! Na našem webu www.mujfsf.cz se už dozvíte všechno potřebné. Nejlepší snímky budou oceněny a široká veřejnost je bude moct zhlédnout na finálovém promítání 1. dubna 2017 v kině Centrum. Budeme rádi, když se o aprílu zařadíte mezi naše diváky i vy. Nejenže tím podpoříte nejmladší filmový festival v České republice, ale prožijete taky událost, která v Havířově ještě nebyla.

Autor: Josef Štefl