Vánoční koncert 2017

Adventní čas dává člověku vzácnou příležitost odpoutat se od svých každodenních starostí a zpomalit běžný shon. Dává prostor k zamyšlení a určitě také vyzývá každého z nás, aby v rámci svých možností někde nebo někomu pomohl.

Vánoční koncert našeho gymnázia se stal už neodmyslitelnou charitativní akcí konanou v předvánočním čase v evangelickém kostele v Havířově – Bludovicích. Letos jsme se sešli při této příležitosti pár dnů před Štědrým dnem, a to v úterý 19. prosince. I letos jsme se snažili o žánrovou pestrost a také o to, aby na koncertě účinkovali nejen Ti, kteří vystupují pravidelně, ale také Ti, kteří ještě nikdy na pomyslném pódiu nestáli. Jsem velice ráda, že se na tuto akci těší nejen naši studenti, ale zejména početné publikum. Tak plný kostel opět předčil naše očekávání a  vybraná finanční částka je letos nejvyšší za celou dobu konání těchto koncertů, činí 22 796,- Kč.

Každý rok se snažíme publikum něčím překvapit. Letos to bylo překvapení opravdu mimořádné, neboť si s námi přišel zazpívat frontman skupiny Mirai, jehož píseň jsme zpívali v závěru koncertu. Myslím si, že to byl nejen obrovský zážitek pro všechny diváky, ale zejména pro všechny účinkující, kteří si koncert opravdu užili.

Touto cestou bych velice ráda poděkovala nejen tomuto velice příjemnému mladému muži, ale všem účinkujícím a celému realizačnímu týmu. Výtěžek koncertu, po odečtení částky za technické zabezpečení, už tradičně předáme dětskému oddělení havířovské nemocnice. Letos by měl sloužit k dovybavení pokojů pro starší děti.