Vánoční koncert našeho gymnázia se stal už neodmyslitelnou charitativní akcí konanou v předvánočním čase v evangelickém kostele v Havířově-Bludovicích. V letošním roce jsme se sešli při této příležitosti v pátek 15. prosince.

Opět jsme se snažili nejen o žánrovou pestrost a také o to, aby na koncertě účinkovali nejen Ti, kteří vystupují pravidelně, ale také Ti, kteří ještě nikdy na pomyslném pódiu nestáli. V průběhu koncertu jste mohli slyšet nejen lidovou koledu v podání havířovského souboru Vonička, klasický sborový repertoár, který předvedl náš smíšený pěvecký sbor, ale také skladby populární. Vystřídaly se různé nástroje – housle, saxofony, varhany, klavír, harfa, zpívalo se česky, anglicky i slovensky. 

Jsem velice ráda, že se na tuto akci těší nejen naši studenti, ale také učitelé, absolventi, rodiče a přátelé naší školy. Vybraná finanční částka činí 21 869,- Kč.

Touto cestou bych velice ráda poděkovala všem účinkujícím a celému realizačnímu týmu.

Výtěžek koncertu, po odečtení částky za technické zabezpečení, už tradičně předáme dětskému oddělení havířovské nemocnice. Letos by měl sloužit k dovybavení herny pro děti.

Fotogalerii si můžete prohlédnou zde.

Mgr. Sylva Mokrošová