Vítězové soutěže strávili den s primátorem

Z aktualit stránek města Havířova:

Možnost povykládat si s primátorem města a návštěva Světa techniky v Dolní oblasti Vítkovic byla odměnou nejúspěšnějšímu družstvu 5. ročníku soutěže Naše město Havířov. Tři studenti kvarty Gymnázia Komenského si “vybrali svou odměnu” v pondělí 20. června.

Soutěž Naše město Havířov uspořádala Základní škola Gorkého na začátku června. V konkurenci devíti týmů z havířovských základních škol a gymnázií se jako největší znalci svého města ukázali reprezentanti z Gymnázia Komenského Klára Nierostková, Ondřej Nowak a Vladislav Glogar.

Úspěšnou trojici přijal primátor Daniel Pawlas ve své pracovně. Studenti primátorovi nejprve přiblížili průběh soutěže, kdy jim k vítězství podle jejich slov dopomohla dobrá znalost místopisu a také autobusových linek MHD.

Na primátorův dotaz, co by si přáli ve městě zlepšit nebo změnit, studenti neměli vyhraněné názory, zato na dotaz, čím by chtěli být, Vladislav Glogar bez zaváhání ohlásil, že multimiliardářem. “Peníze bych dával na rozvoj techniky, to si myslím, že je potřeba.”

Ve druhé části dopoledne studenti s doprovodem odjeli do Světa techniky a exkurzi zakončili obědem na Zámku s náměstkem primátora Danielem Vachtarčíkem.