Výsledky SPV na GKH v %

V pondělí 12. prosince 2022 se v místnosti Ámos na naší škole konalo 1. kolo Studentských prezidentských voleb. Právo dobrovolné volby měli všichni studenti a žáci starší 15 let. K volební urně nám tak dorazilo 234 spolužákyň a spolužáků, což činí 80 % všech voličů na našem gymnáziu. Z platných 225 volebních lístků obdržela nejvíce ekonomka a bývalá rektorka Mendelovy univerzity Danuše Nerudová, která se s 139 hlasy (59,4 %) umístila na 1. příčce. Na 2. místě by se dle našich studentů umístil generál Petr Pavel s 51 hlasy (21,8 %). S 19 hlasy (8,1 %) se třetí umístil bývalý premiér ČR a trestně stíhaný poslanec Andrej Babiš. Dalším v pořadí byl senátor Pavel Fischer, který získal 5 hlasů (2,1 %). Shodně po třech hlasech získali Marek Hilšer a Denisa Rohanová. Jaroslav Bašta i Tomáš Zima získali přízeň od 2 studentů. Na posledním místě skončil Josef Středula s 1 hlasem. 
Letošní studentské volby se od loňských voleb lišily tím, že možnost usednout ve volební komisi dostali studenti ze všech ročníků. Studentských prezidentských voleb, které pořádá JSNS, se zúčastnilo 504 středních škol. V celé České republice projevilo svůj postoj 76 136 středoškoláků.  Informace o SPV z JSNS si můžete přečíst zde.
2. kolo se bude konat 19. ledna 2023.  
Děkujeme JSNS, škole za vypůjčení místnosti Ámos a volební urny, naší garantce paní Tabáškové za podporu, vyučujícím za uvolnění studentů z jejich hodin k volbám, a především všem studentům, kteří se hlasování zúčastnili.  
Studentská volební komise