Vzpomínka na září – adaptační kurz Prima

Adaptační kurz 2021

Dne 2.9 2021 se žáci letošní primy a paní učitelka třídní mohli probudit poněkud později oproti normálnímu nastavení budíku. A to z důvodu odjezdu na adaptační kurz. Sraz jsme měli v 8:30 na vlakovém nádraží a poté, co se všichni nahlásili u paní učitelky a přišli další učitelé, jsme se přesunuli na nástupiště, na kterém jsme nadšeně vyčkávali na příjezd vlaku. Cesta ve vlaku ubíhala rychle a brzy jsme se ocitli v Mostech u Jablunkova, v nichž se náš adaptační kurz konal. Po příjezdu jsme se posilnili zásobami, které nám připravily maminky, a následně se pustili do plnění první týmové hry. Vyzkoušeli jsme si naše schopnosti vyhledat informace, vyrobit umělecký předmět z přírodnin či focení s místními zvířaty.
Po této hře jsme pokračovali v cestě dále. Do cíle jsme se pěšky dostali kolem oběda, před nímž jsme se ještě stihli ubytovat. Po obědě byl odpolední klid. Odpoledne nás čekaly venku na zajímavé hry, během kterých jsme se seznamovali. A padly také zajímavé hlášky jako třeba: „A kočku máš doma ??? “ nebo „A ty jsi kdo???“ Poté se šlo na večeři, která nám opravdu chutnala, což jsme potvrdili frontou na přídavek. Poté se hrálo ještě pár her a šlo se do hajan.
Následující ráno jsme už museli vstávat dříve než předešlý den. Všichni jsme se sešli na snídani, během níž jsme se seznámili s denním programem. Poté, co jsme se sbalili, jsme si užívali další hry a aktivity. Například jsme si každý vyplnili tajemné obálky, které nám paní učitelka třídní předá až po maturitě. Po obědě jsme se už jako sehraná parta vydali zpět na vlakové nádraží a plni naděje se těšili na následující první dny na nové škole.

Adaptační kurz jsme si užili a děkujeme za tento skvělý zážitek!

Autor: Adéla Kokošková, prima