Cvičná expedice Dofe

Cvičná expedice DOFE

Po několika měsíční snaze při plnění aktivit, které jsme si chtěli zkusit, se náš tým dostává do semifinále. Ve dnech 2.-3.9. jsme plni odhodlání vyrazili na cvičnou expedici, abychom se připravili na ostrou expedici. Naše cesta začala naprostým základem. Každý správný skaut musí s jistotou vědět, jak postavit stan, orientovat se v mapě, ohřát si večeři nebo ošetřit kamarádovi zranění. Jakmile jsme zopakovali vše potřebné, vyrazil náš sedmičlenný tým spolu s učitelským doprovodem vlakem z Havířova do Bystřice.

Našim cílem byla Velká Čantoryje. Z Bystřice jsme pomalu, ale jistě, vyšli po turistické značce do Nýdku. První hora, kterou jsme zdolali, byla Malá Prašivá. Ujasnili jsme si práci s mapou, něž začala pořádná túra na Čantoryji. S batohy plnými jídla, spacáky a stany to opravdu nebylo jednoduché, pořádně jsme se zapotili, ale dobrá nálada nás neopouštěla. Aby toho nebylo málo, na Velké Čantoryji jsme dokonce vystoupali na rozhlednu. Nicméně za ten výhled na českou i polskou stranu Beskyd to stálo. Počasí nám opravdu přálo, takže jsme byli schopni dojít po hřebenu až na Velký Sošov, kde jsme plánovali přespat.

S trochou štěstí jsme našli krásnou louku, která byla ideální k vybudování našeho dočasného přístřeší. Doplnili jsme zásoby vody ze studánky a příprava večeře mohla začít. Za mě je posezení pod hvězdami u ohně s čajem a špekáčky naší nejhezčí vzpomínkou. Ráno jsme vše sbalili a pokračovali přes Malý Stožek a Filipku do Hrádku, kde jsme nasedli na vlak a celí unavení, ale s úsměvem na tváři, dojeli domů. Moc bych chtěla poděkovat skvělému učitelskému doprovodu, protože v nás věřili a vždycky dokázali odlehčit náladu a popohnat nás k cíli. Teď se nemůžeme dočkat ostré expedice.

                                                                                                 Eliška Polánková (4.A)