Science Slam

Být vědcem neznamená pouze zkoumat látky či reakce a zapisovat své výsledky. O této myšlence nás 6. listopadu přesvědčila vědecká show zvaná Science Slam.  Jedná se o univerzitní formát popularizace věd, kde se skupinka vědců snaží zábavnou a originální formou předat zkušenosti ze svých oborů v krátkých projevech. Během show vědci komunikují s publikem, bádají nad těžkými otázkami a snaží se předat své nejzajímavější zážitky.

My jsme mohli nahlédnout do oboru mikrobiologie, teorie divadla, zoologie a mnoha dalších, kde jsme se dozvěděli zajímavé informace o jižním pólu, rejscích a jejich genech, kritice divadelních vystoupení atd. Tato show je prospěšná pro obě strany, jelikož publikum získá nové vědomosti v různých oborech, objeví nové možnosti zaměření a vědci na chvíli vymění své sterilní prostředí a obohatí své učitelské a herecké schopnosti.

Po skončení hlavního programu byla jistě velkým přínosem možnost promluvit si přímo s danými vědci, zeptat se blíže na jejich profesi či poradit se o možnosti výběru studia pro následnou práci v podobném oboru. Science Slam, který se poprvé konal pod záštitou Masarykovy univerzity, je veden skupinkou dobrovolníků, kterým se podařilo svou myšlenku rozšířit daleko za hranice Brna. Dnes se tento projekt pořádá na mnoha středních školách, ale je i přístupný pro širokou veřejnost.

Foto viz fotogalerie.

 

Nikol Tyrlíková | III.A