„Vědecký čtyřboj je přírodovědné klání pro čtyřčlenné týmy českých i slovenských středoškoláků. Své síly v něm poměřují ti nejzapálenější fyzici, matematici, biologové a chemici. Ti si u řešení originálních a záludných úloh ověřují nejen své znalosti oboru a schopnost spolupráce, ale zároveň soutěží o zajímavé ceny.“
Zdroj: https://vedeckyctyrboj.cz/

V roce 2018 připravili absolventi a studenti Gymnázia Ostrava, Volgogradská ul., pro středoškoláky soutěž, kterou nazvali Vědecký čtyřboj. V každém výše uvedeném předmětu soutěžil z dané školy právě jeden student, v druhé části pak řešili úkoly všichni členové týmu dohromady. V následujících letech se počty soutěžících týmů zvyšovaly, upravovala se také pravidla a forma soutěže (i kvůli covidovým omezením).

V letošním ročníku se zapojilo již 218 (!!!) týmů středoškoláků z ČR a Slovenska. První kolo se konalo online formou ve čtvrtek 10. 11. 2022 od 10 do 12 h.

Studenti našeho gymnázia sestavili dva týmy. GymKom – 1 ve složení Bednářová Eva (Bi), Brožek Šimon (F), Trecha Marek (Ch) a Zsibrita Jakub (M). GymKom – A tvořili Cehlárik Vojtěch (M), Malysová Bára (Ch), Světnička Petr (F) a Válková Hana (Bi).

Oba týmy se umístily na přelomu první a druhé třetiny výsledkové listiny. GymKom – A je 71., GymKom – 1 skončil 80.

Všem soutěžícím děkujeme za reprezentaci školy. Každá takováto zkušenost vám v budoucnu přijde vhod. Náskok, který si budujete před méně aktivními studenty, se brzo a výrazně projeví.