předchozím článku jsme informovali o soutěži Vědecký čtyřboj, která nebyla v původním termínu z technických důvodů dokončena. Náhradní termín byl dnes od 12:00 do 14:30.

Překvapivá a potěšující informace přišla v předvečer soutěže od čtveřice Hana Samuhelová, Matyáš Maceczek, Dan Kříž (všichni kvinta) a Jonatana Brožka (z 1.A), kteří vytvořili další tým reprezentující naše gymnázium. Předměty si rozdělili v pořadí Bi, M, F a Ch.

Podle informací na webu pořadatelů se letos Čtyřboje zúčastnilo 237 týmů. Rozdělení na věkové ani jiné kategorie v této soutěži není, vytváří se tedy jediný konečný žebříček.

GymKom-A ve složení Lucie Židková (septima) biologie, Petr Světnička (oktáva) fyzika, Michal Mašek (oktáva) matematika a Lenka Kovaříková (oktáva) chemie obsadil 70. místo a dostal se tedy do první třetiny konečného pořadí (percentil 30). GymKom-1 v sestavě Štěpán Kozubek (septima) biologie, Šimon Brožek (3.B) fyzika, Arsenij Kosarchuk (2.A) matematika a Mikuláš Kozubek (septima) chemie skončil na 87. místě, což je jen kousek za hranicí první třetiny (percentil 37). Třetí náš tým složený z benjamínků sbíral cenné zkušenosti, které využije v příštích letech a skončil 201.

Z Havířova soutěžilo 8 týmů, z celého okresu Karviná o jeden více. V havířovské minitabulce jsme skončili první (bezprostředně za okresním vítězem), druzí a sedmí.

Blahopřejeme všem našim reprezentantům k výsledkům a také k jejich chuti a schopnosti řešit velmi náročné úlohy.