Fórum Rendez-vous à la française v Ostravě

Dne 17. října 2018 se studenti francouzštiny zúčastnili akce pořádané Moravskoslezským krajem a Francouzským institutem v Praze Rendez-vous à la française, která se konala poprvé v Ostravě.

Úvodního slova se ujal pan Libor Lenčo, vedoucí Odboru školství, mládeže a sportu. Celou akcí pak provázela paní Hélène Buisson, atašé pro francouzský jazyk z Francouzského velvyslanectví v ČR. Kromě Alliance Française v Ostravě a Francouzského institutu v Praze se zde prezentovala také Ostravská univerzita nabízející obory studia s francouzštinou, dále informační agentura Campus France propagující studium na VŠ ve Francii. První část zakončil pan Nicolas Bitaudeau, manažer firmy IBM Brno, který mluvil o tom, jak moc potřebují zaměstnance, kteří ovládají francouzský jazyk.

Po krátké přestávce s degustací francouzských specialit si v rámci interaktivních workshopů studenti vyzkoušeli, jak správně reagovat při pracovním pohovoru, jak napsat motivační dopis či životopis ve francouzštině.

V poslední části se měli možnost setkat s představiteli francouzských a frankofonních firem v ČR (IBM Brno, SUEZ Využití zdrojů, a.s., Ostravské vodárny a kanalizace, a. s., OKIN Business Process Services, FORLEX, s. r. o.) a promluvit si o možnostech stáže, pracovních příležitostech či dalších možnostech studia francouzštiny.

Studenti z akce odcházeli nadšení a motivovaní k dalšímu studiu francouzského jazyka.

 

https://www.msk.cz/cz/verejnost/v-ostrave-se-poprve-konalo-forum-rendez-vous-a-la-francaise–123113/

https://polar.cz/porady/studuj-u-nas/studuj-u-nas-24-10-2018-17-24-51

Francouzský klíč 1

Rendez-vous a la fr._2

Rendez-vous a la fr._3